Szukaj
Ankieta - akcje spółek

  Jakie akcje z WIG20 posiadasz?

  • BZ WBK
  • ENEA
  • LOTOS
  • ORANGE
  • TAURON

  Zobacz wyniki

  Terminem finanse określamy proces gromadzenia, rozporządzania i wydawania pieniędzy. Co ciekawe, tym jednym terminem określimy zarówno kieszonkowe nastolatka jak i budżet całego państwa. Finanse dzielimy na przedmiotowe i podmiotowe. W przypadku finansów podmiotowych możemy wyróżnić finanse publiczne, finanse banków, przedsiębiorstw i ubezpieczeń, a także finanse gospodarstw domowych. Skupmy się na finansach publicznych oraz na finansach gospodarstw domowych. Finanse publiczne to wszystkie zgromadzone środki publiczne. Odpowiada za nie odpowiednie ministerstwo, jednak to jak zostaną one użyte leży także w gestii samorządów terytorialnych. Mogą one dowolnie rozporządzać zgromadzonymi środkami. Co ciekawe do podmiotów tworzących sektor finansów publicznych należą także ZUS, KRUS oraz NFZ czy PAN. Osoby odpowiedzialne za finanse publiczne zarządzają także długiem publicznych, a także zajmują się pożyczkami zaciągniętymi przez państwo. Jak widać wiele instytucji zajmuje się finansami publicznymi, natomiast równie ważny jest budżet domowy. Finanse gospodarstw domowych, zarządzane są przeważnie przez jedną osobę, choć ważne decyzje podejmowane są przez oboje małżonków. Należy wiedzieć, że finanse gospodarstwa domowego są tak samo ważne jak cały budżet państwa, ponieważ to od budżetu podstawowej komórki społecznej, zależy funkcjonowanie całego państwa. Część finansów gospodarstwa domowego, zostaje przekazana do ZUS na przyszłą emeryturę, następna część stanowi podatek dochodowy. Ostatnia część to pieniądze, które realnie trafiają do każdego pracownika w Polsce. Kauczukowy lakier

Archive for the ‘ekonom’ Category

Pożyczki prywatne

Pożyczki prywatne nie każdemu kojarzą się z czymś bezpiecznym i odpowiednim, jednak często ludzie potrzebujący pieniędzy nie myślą już rozsądnie tylko uciekają się do każdego możliwego sposobu aby tylko zdobyć określoną sumę pieniędzy. Teraz właśnie modne zaczęły się robić pożyczki prywatne opierające się na społeczeństwie, które jest teoretycznie chętne do pomocy i finansowania na procent. Ludzie naprawdę z tej opcji korzystają. Często logują się na portalach społecznościowych, na których tematyka jest kredytowa i poszukują tak zwanych sponsorów na określony okres czasu. Prywatna osoba niczym lichwiarz pożycza daną sumę pieniędzy, podpisuje specjalne umowy i dokumenty i następnym jego zajęciem jest czekanie na to, aż pożyczka wróci w zdwojonej mocnej sile. Pożyczki prywatne czasem się przydają, bo są ludzie którzy chcą i lubią pomagać, jednak są i często tacy, którzy kombinują i czekają na nasz błąd i chwilowe opóźnienie ze spłatą aby surowo nas za to ukarać! Warto zatem uważać od kogo się takie sumy pożycza.

Provident

Provident to nie tak dawno powstała firma, która zajmuje się udzielaniem pożyczek na różne kwoty bez zbędnych formalności. Wiele osób daje się na ich ofertę namówić, jedni są zadowoleni inni natomiast przestrzegają przed rzekomymi oszustwami, jakich dopuszcza się przedsiębiorstwo. Tutaj każdy z nas może dostać pożyczkę na wygodną dla nas i odpowiadającą nam kwotę, w dodatku nie musimy spełniać nie wiadomo jakich warunków aby móc dostać takie pieniądze, wystarczą nam podstawowe nasze dane osobiste. W Providencie nie jesteśmy sprawdzani przez Biuro Informacji Kredytowej, a nawet jeśli się w nim znajdujemy na specjalnej liście dłużników, provident nie bierze tego pod uwagę i zwykle na odpowiednich wcześniej dogadanych warunkach udziela nam pożyczki. Jest to z pewnością bardzo wygodne i proste rozwiązanie, jednak należy mocno zastanowić się nad oferowanym tam oprocentowaniem, gdyż kwota od podjęcia pieniędzy, do ich oddania bardzo mocno rośnie w górę i czasem możemy zapędzić się w jeszcze większe problemy finansowe, bo nie będziemy w stanie w krótkim czasie spłacić odsetek.

Kredyt konsolidacyjny

Czy każdy z nas, potencjalny klient bankowy, wie na czym polega i jakie możliwości nam daje kredyt konsolidacyjny? Jeśli nie wiemy jaką ofertę taki kredyt w sobie zawiera, warto się natychmiast dowiedzieć. Otóż kredyt ten daje możliwość spłacenia nim innych poprzednich, istniejących już naszych zobowiązań finansowych, przykładowo innego rodzaju kredytu, karty debetowej czy innych. Dzięki niemu finansujemy nasze zobowiązania zgromadzone w przeszłości a także jeśli nam coś zostanie, mamy prawo przeznaczyć ta resztę na cel jaki nam się tylko marzy. Ten kredyt nie jest na wyłączność do jednego celu, lecz możemy dysponować i zarządzać tym, na co pójdą pieniądze po jego zaciągnięciu i spłaceniu podstawowych wydatków, które każdego dnia nam towarzyszą. W dzisiejszych czasach w zasadzie każdy bank ma w swojej ofercie taki właśnie kredyt konsolidacyjny na określonych zasadach, warto zatem się nim zainteresować i ewentualnie ulżyć sobie w tych trudnych i skąpych czasach.

Kredyt Rodzina na swoim

Kiedy przychodzą czasy zakładania swojej własnej rodziny, niestety zawsze praktycznie wiąże się to z ogromnymi kosztami utrzymania tej rodziny. Jednak nie może być takiej sytuacji, że ze względu na pieniądze a właściwie ich brak pozbawiamy się osób najbliższych, nie chcemy się wiązać na dłużej czy też po prostu nie chcemy mieszkać razem osobno od rodziców, gdyż tak nam wygodniej. Rodzina powinna radzić sobie sama w miarę możliwości i od tego właśnie są kredyty o specyficznej nazwie rodzina na swoim. Dzięki takim ofertom jak ta, rodziny, rodzice mogą sobie pozwolić na większe ilości wydatków, mogą w prostszy sposób zapewnić swojej rodzinie godny byt i nie muszą się już o nic martwić, bo wyręczy ci bank. Wiele banków na rynku finansowym zaczęło proponować takie oferty swoim stałym klientom, którzy decydują się na założenie swojej nowej rodziny. Niektórzy z tego chętnie korzystają. Warunki kredytów są naprawdę całkiem dobre, możemy sami dobierać sobie wygodne składki, raty, możemy dostosować sobie całą ofertę do swoich indywidualnych potrzeb. Jeśli mamy rodzinę i problemy finansowe, z pewnością warto zastanowić się nad taką opcją.

Kredyty refinansowe

Czy wiecie czym jest kredyt refinansowy i jakie doskonałe możliwości nam daje na dłuższą metę? Jeśli jeszcze o takim nie słyszeliście, koniecznie powinniście się zastanowić i poszukać informacji w swoim banku. Otóż taki kredyt refinansowy to doskonałe wyjście dla tych, którzy mają już zaciągnięte różnego rodzaju kredyty i niespecjalnie radzą sobie z ich regularną i sumienną spłatą. Taki kredyt daje możliwość spłaty za jego pomocą innego zobowiązania finansowego, które nad nami ciąży. Dodatkową zaletą takiego kredytu jest wygodniejsze rozkładanie rat, mniejsze sumy rat oraz rozkład na wiele miesięcy. W skali spłaty kredytowej okazuje się, iż taki kredyt refinansowy, przeznaczony do spłaty innego kredytu, opłaca się zdecydowanie bardziej i jest tańszy w utrzymaniu, niż taki zwyczajny kredyt hipoteczny czy inny, przez który czasem musimy naprawdę oddawać kolosalne odsetki. Wiele banków posiada w swojej ofercie takie opcje, zatem warto się nimi zainteresować i ratować swoje życie przed ciągłymi pułapkami kredytowymi, które czyhają na nas ciągle.

nauka i biznes tematy ekonom przetargi szansa dla biznesu zalozenie firmy z przyjacielem jak wybrac konto osobiste w biznesie licza sie negocjacje import czyli poszukiwanie nowych produktow d 2 tematy ekonom d 2 pierwsze kroki z wlasna firma nie boj sie o swoj kredyt ekonomia panstwa darmowe czy platne konto bankowe banki w sluzbie ekonomii d 3 tematy ekonom d 3 skomplikowany swiat biznesu domowy budzet dzialy ekonomii wlasny sklep internetowy uslugi biur rachunkowych i doradcow ekonomicznych d 4 tematy ekonom d 4 kredyt samochodowy spolki wlasny biznes kupno spolek przeobrazenia spolek d 5 tematy ekonom d 5 forma spolki handel spolkami sprzedam kupie spolke sprzedaz przez internet bankowosc elektroniczna d 6 tematy ekonom d 6 dobra znajomosc matematyki serwisy aukcyjne bankomaty i terminale kredyty a dzisiejsze czasy kredyt gotowkowy czy dobry pomysl d 7 tematy ekonom d 7 kredyty a internet wyscig bankow kredyty hipoteczne oprocentowanie chwiejna sprawa porownaj oferty d 8 tematy ekonom d 8 bik doradca bankowy pomoze kredyt na samochod kredyt dla pracownikow ze sluzby zdrowia chwilowki d 9 tematy ekonom d 9 pozyczki prywatne provident kredyt konsolidacyjny kredyt rodzina na swoim kredyty refinansowe d 10 tematy ekonom d 10 kredyty odnawialne pozyczki spolecznosciowe kredyty dla firm postep techniczny kryzys w gospodarce d 11 tematy ekonom d 11 kredyt na firme rozne internetowe biznesy ekonomiczne kierunki studiow biznes i przedsiebiorczosc handel online d 12 tematy ekonom d 12 czym warto handlowac handlujemy w sieci ksiegowosc w firmie wcale nie taka trudna miedzynarodowe fast foody gdy prowadzisz wlasna dzialalnosc d 13 tematy ekonom d 13 franczyza czyli szukamy partnera biznesowego wspolnik w biznesie swiatowy biznes a mowily jaskolki czym warto handlowac w internecie d 14 tematy ekonom d 14 postaw na fachowe biuro rachunkowe konto oszczedzajace dysponowanie pieniedzmi konto w banku dysponowanie finansami d 15 tematy ekonom d 15 finanse rodziny ile miesiecy odlozyc jak dbac o wlasny budzet ile kosztuje promocja w biznesie promocja w biznesie d 16 tematy ekonom d 16 etyka w biznesie teoria a biznes praca w polskich firmach obciazenia biznesu w polsce srodki z unii na start d 17 tematy ekonom d 17 pierwszy biznes ze wsparciem uniwersalny biznes pierwszy biznes sprawdz czy jestes dobrym inwestorem jak zarzadzac domowym budzetem d 18 tematy ekonom d 18 ksiazki pomocne w kwestiach finansowych slow kilka o kryzysie dzisiaj trzeba miec leb do finansow zrozumienie gospodarki da ci duzo pieniedzy ekonomia stanowi podstawe udanego biznesu d 19 tematy ekonom d 19 biznes na trudne czasy spirala wzrostu kredyt na dom kiedy najlepiej rozpoczac prowadzenie wlasnej dzialalnosci dlaczego ziemia sie oplaca d 20 tematy ekonom d 20 jak w mily sposob mnozyc swoje pieniadze biuro rachunkowe zarabianie w sieci sposoby zarabiania w internecie firma w internecie