Szukaj
Ankieta - akcje spółek

  Jakie akcje z WIG20 posiadasz?

  • BZ WBK
  • ENEA
  • LOTOS
  • ORANGE
  • TAURON

  Zobacz wyniki

  Terminem finanse określamy proces gromadzenia, rozporządzania i wydawania pieniędzy. Co ciekawe, tym jednym terminem określimy zarówno kieszonkowe nastolatka jak i budżet całego państwa. Finanse dzielimy na przedmiotowe i podmiotowe. W przypadku finansów podmiotowych możemy wyróżnić finanse publiczne, finanse banków, przedsiębiorstw i ubezpieczeń, a także finanse gospodarstw domowych. Skupmy się na finansach publicznych oraz na finansach gospodarstw domowych. Finanse publiczne to wszystkie zgromadzone środki publiczne. Odpowiada za nie odpowiednie ministerstwo, jednak to jak zostaną one użyte leży także w gestii samorządów terytorialnych. Mogą one dowolnie rozporządzać zgromadzonymi środkami. Co ciekawe do podmiotów tworzących sektor finansów publicznych należą także ZUS, KRUS oraz NFZ czy PAN. Osoby odpowiedzialne za finanse publiczne zarządzają także długiem publicznych, a także zajmują się pożyczkami zaciągniętymi przez państwo. Jak widać wiele instytucji zajmuje się finansami publicznymi, natomiast równie ważny jest budżet domowy. Finanse gospodarstw domowych, zarządzane są przeważnie przez jedną osobę, choć ważne decyzje podejmowane są przez oboje małżonków. Należy wiedzieć, że finanse gospodarstwa domowego są tak samo ważne jak cały budżet państwa, ponieważ to od budżetu podstawowej komórki społecznej, zależy funkcjonowanie całego państwa. Część finansów gospodarstwa domowego, zostaje przekazana do ZUS na przyszłą emeryturę, następna część stanowi podatek dochodowy. Ostatnia część to pieniądze, które realnie trafiają do każdego pracownika w Polsce. http://www.naszefutrzaki.pl/rasy-kotow

Archive for the ‘ekonom’ Category

Dobra znajomość matematyki

Słowo matematyka z pewnością większości z nas nie kojarzy się zbyt przyjemnie. Niektóre lekcje z nią związane bowiem były dla większości z nas prawdziwą katorgą. Większość uczniów zresztą jednak nie przepada za tym przedmiotem. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to do końca przedmiot przyjemny. Niektóre zadania bowiem rozwiązywane na lekcjach czy też pojawiające się na testach są w stanie naprawdę bardzo nas zniechęcić do matematyki. W przypadku jednak, gdy mimo wszystko naprawdę dobrze się w niej czujemy i znamy się na niej dobrze, mamy ogromne szanse na to, aby zostać księgowym. Wbrew pozorom nie jest to wcale tak nudna praca. Jeśli chodzi o finanse jest to dla nas naprawdę bardzo korzystne, toteż warto byłoby się nad taką możliwością naprawdę poważnie zastanowić. W życiu bowiem każdy z nas powinien odnaleźć swoje powołanie i przede wszystkim robić to, na czym się zna i do czego ma prawdziwy talent. Jest to rzecz niezwykle istotna, toteż warto zastanowić się nad tym, czy matematyka nie jest dla nas odpowiednią drogą. Jeśli bowiem chodzi o ilość chętnych na tego typu kierunkach, nie jest ich zbyt wielu, co sprawia, że automatycznie mamy większe szanse na zdobycie danej posady związanej z księgowością.

Serwisy aukcyjne

W ostatnich latach powstaje wiele portali internetowych i aukcyjnych, na których możemy zarówno kupić jak i sprzedać różne przedmioty od bardzo małych jak długopis nawet po duże jak samochody i mieszkania. Zakupy przez internet stają się coraz bardziej modne zarówno u młodzieży jak również u ludzi starszych, ponieważ dają one zupełnie nowe możliwości. Jest to doskonałe rozwiązanie dla ludzi, którzy posiadają bardzo mało czasu na chodzenie po sklepach. Serwisy aukcyjne oferują dostęp do zakupów przez dwadzieścia cztery godziny na dobę z dowolnego miejsca na świecie, wystarczy jedynie komputer z dostępem do Internetu.

Bardzo ważnym elementem jest fakt, że każdy towar możemy dokładnie obejrzeć na zdjęciach, przeczytać opisy i porównać ceny w różnych sklepach internetowych czy na różnych aukcjach i wybrać rozwiązanie, które będzie dla nas najbardziej korzystne zarówno pod względem funkcji przedmiotu, jakości jak i ceny. Zwykłe, tradycyjne zakupy nie dają nam takich możliwości. Musimy stać w długich kolejkach i szybko decydować się na różne rzeczy.

Bankomaty i terminale

Bankowość elektroniczna to nie jedynie dostęp do naszego rachunku bankowego za pomocą naszego komputera z dostępem do Internetu, ale również możliwość wypłacania naszych pieniędzy z bankomatów, które bardzo często możemy spotkać na pobliskich ulicach i w centrach handlowych. Bankomaty to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które szybko chcą wypłacić swoje pieniądze lub po prostu nie lubią nosić większych sum pieniędzy przy sobie. Wypłacać możemy praktycznie w każdym miejscu, oczywiście jeśli mieszkamy w mieście, trochę gorzej sytuacja wygląda na terenach wiejskich, gdzie najczęściej nie ma bankomatów, a nawet brakuje banków. Bankowość elektroniczna to również możliwość zarządzania naszym kontem za pomocą naszego telefonu komórkowego.

Najczęściej jest tak, że możemy robić przelewy i wykonywać różne operacje po połączeniu się z odpowiednim numerem i zalogowaniu do naszego konta. Ostatnim przykładem bankowości elektronicznej są terminale POS, które możemy znaleźć praktycznie w każdym sklepie w naszej okolicy.

Kredyty a dzisiejsze czasy

W dzisiejszych czasach coraz więcej słyszy się o kredytach, o ciekawych ofertach kredytowych, w miarę korzystnym wydaje się oprocentowaniu. Ludzie zaczynają w takie informacje wierzyć i zaciągają kredyt za kredytem. Najwięcej mówi się o tych sporych sumach, zwykle przeznaczonych na budowę domu, generalne remonty i ewentualne inwestycje, ale wiele osób zaciąga także kredyty na nieco mniejsze sumy, aby spłacać błędy jakie zdarzało im się wcześniej popełniać, a teraz mają z tego powodu poważne problemy. Społeczeństwo zaczyna jak to się mówi iść na łatwiznę i nie walczy o większe zarobki i bardziej rozsądny byt, oszczędności, lecz ludzie wolą zaciągać kredyty i spłacać jeden za drugim, albo wpadają w pułapkę kredytową i błędne koło się kręci. Kredyty z pewnością zostały wymyślone i wprowadzone na rynek finansowy wiele lat temu, aby pomagać ludziom potrzebującym pieniędzy na szybko. Jednak nie dajmy się zwieść pozorom, wszystko ma swoje zalety ale i wiele ukrytych wad, kredyty to ogromny obowiązek i ciężar na nas spoczywający przez długi czas, zatem należy dobrze sprawy przemyśleć zanim zaciągnie się bezmyślny kredyt na sumę, która przytłaczać nas będzie przez kolejne kilka lat.

Kredyt gotówkowy czy dobry pomysł

Każdy z nas zawsze narzeka w swoim życiu, że na pewne rzeczy, przyjemności i rozrywki nie wystarcza mu pieniędzy i chciałby mieć ich nieco więcej. Wówczas ludzie zaczynają myśleć o podjęciu kredytu gotówkowego, który z pewnością wiele mógłby ułatwić i rozwiązać kilka życiowych problemów czy zachcianek. Banki oferują coraz to ciekawsze i bardziej korzystne mogłoby się wydawać dla klienta propozycje finansowe, jednak zanim się zdecydujemy, sprawdźmy dokładnie do czego się zobowiązujemy podpisując daną umowę z określonym bankiem. Kredyty gotówkowe są bardzo wygodne, pieniądze mamy niemalże od razu, możemy łatwo pozałatwiać swoje zaniedbane sprawy, jednak zaciągając taki kredyt sprawdźmy wszystkie opcje oprocentowania w wielu bankach i wybierzmy tą najkorzystniejszą, aby po czasie spłaty kredytu, jego suma z odsetkami nie wyszła dwa czy trzy razy większa niż wyjściowa, którą pobieraliśmy z banku. Każdy bank ma obowiązek doradzić klientowi i pokazać mu najlepsze dla niego opcje, zrobić specjalną symulację komputerową zaciąganego kredytu i jego spłat na danych warunkach. Kiedy zbierzemy kilka takich symulacji możemy wybrać najlepszą ofertę i tam podjąć sumę pieniężną.

nauka i biznes tematy ekonom przetargi szansa dla biznesu zalozenie firmy z przyjacielem jak wybrac konto osobiste w biznesie licza sie negocjacje import czyli poszukiwanie nowych produktow d 2 tematy ekonom d 2 pierwsze kroki z wlasna firma nie boj sie o swoj kredyt ekonomia panstwa darmowe czy platne konto bankowe banki w sluzbie ekonomii d 3 tematy ekonom d 3 skomplikowany swiat biznesu domowy budzet dzialy ekonomii wlasny sklep internetowy uslugi biur rachunkowych i doradcow ekonomicznych d 4 tematy ekonom d 4 kredyt samochodowy spolki wlasny biznes kupno spolek przeobrazenia spolek d 5 tematy ekonom d 5 forma spolki handel spolkami sprzedam kupie spolke sprzedaz przez internet bankowosc elektroniczna d 6 tematy ekonom d 6 dobra znajomosc matematyki serwisy aukcyjne bankomaty i terminale kredyty a dzisiejsze czasy kredyt gotowkowy czy dobry pomysl d 7 tematy ekonom d 7 kredyty a internet wyscig bankow kredyty hipoteczne oprocentowanie chwiejna sprawa porownaj oferty d 8 tematy ekonom d 8 bik doradca bankowy pomoze kredyt na samochod kredyt dla pracownikow ze sluzby zdrowia chwilowki d 9 tematy ekonom d 9 pozyczki prywatne provident kredyt konsolidacyjny kredyt rodzina na swoim kredyty refinansowe d 10 tematy ekonom d 10 kredyty odnawialne pozyczki spolecznosciowe kredyty dla firm postep techniczny kryzys w gospodarce d 11 tematy ekonom d 11 kredyt na firme rozne internetowe biznesy ekonomiczne kierunki studiow biznes i przedsiebiorczosc handel online d 12 tematy ekonom d 12 czym warto handlowac handlujemy w sieci ksiegowosc w firmie wcale nie taka trudna miedzynarodowe fast foody gdy prowadzisz wlasna dzialalnosc d 13 tematy ekonom d 13 franczyza czyli szukamy partnera biznesowego wspolnik w biznesie swiatowy biznes a mowily jaskolki czym warto handlowac w internecie d 14 tematy ekonom d 14 postaw na fachowe biuro rachunkowe konto oszczedzajace dysponowanie pieniedzmi konto w banku dysponowanie finansami d 15 tematy ekonom d 15 finanse rodziny ile miesiecy odlozyc jak dbac o wlasny budzet ile kosztuje promocja w biznesie promocja w biznesie d 16 tematy ekonom d 16 etyka w biznesie teoria a biznes praca w polskich firmach obciazenia biznesu w polsce srodki z unii na start d 17 tematy ekonom d 17 pierwszy biznes ze wsparciem uniwersalny biznes pierwszy biznes sprawdz czy jestes dobrym inwestorem jak zarzadzac domowym budzetem d 18 tematy ekonom d 18 ksiazki pomocne w kwestiach finansowych slow kilka o kryzysie dzisiaj trzeba miec leb do finansow zrozumienie gospodarki da ci duzo pieniedzy ekonomia stanowi podstawe udanego biznesu d 19 tematy ekonom d 19 biznes na trudne czasy spirala wzrostu kredyt na dom kiedy najlepiej rozpoczac prowadzenie wlasnej dzialalnosci dlaczego ziemia sie oplaca d 20 tematy ekonom d 20 jak w mily sposob mnozyc swoje pieniadze biuro rachunkowe zarabianie w sieci sposoby zarabiania w internecie firma w internecie