Szukaj
Ankieta - akcje spółek

  Jakie akcje z WIG20 posiadasz?

  • BZ WBK
  • ENEA
  • LOTOS
  • ORANGE
  • TAURON

  Zobacz wyniki

  Terminem finanse określamy proces gromadzenia, rozporządzania i wydawania pieniędzy. Co ciekawe, tym jednym terminem określimy zarówno kieszonkowe nastolatka jak i budżet całego państwa. Finanse dzielimy na przedmiotowe i podmiotowe. W przypadku finansów podmiotowych możemy wyróżnić finanse publiczne, finanse banków, przedsiębiorstw i ubezpieczeń, a także finanse gospodarstw domowych. Skupmy się na finansach publicznych oraz na finansach gospodarstw domowych. Finanse publiczne to wszystkie zgromadzone środki publiczne. Odpowiada za nie odpowiednie ministerstwo, jednak to jak zostaną one użyte leży także w gestii samorządów terytorialnych. Mogą one dowolnie rozporządzać zgromadzonymi środkami. Co ciekawe do podmiotów tworzących sektor finansów publicznych należą także ZUS, KRUS oraz NFZ czy PAN. Osoby odpowiedzialne za finanse publiczne zarządzają także długiem publicznych, a także zajmują się pożyczkami zaciągniętymi przez państwo. Jak widać wiele instytucji zajmuje się finansami publicznymi, natomiast równie ważny jest budżet domowy. Finanse gospodarstw domowych, zarządzane są przeważnie przez jedną osobę, choć ważne decyzje podejmowane są przez oboje małżonków. Należy wiedzieć, że finanse gospodarstwa domowego są tak samo ważne jak cały budżet państwa, ponieważ to od budżetu podstawowej komórki społecznej, zależy funkcjonowanie całego państwa. Część finansów gospodarstwa domowego, zostaje przekazana do ZUS na przyszłą emeryturę, następna część stanowi podatek dochodowy. Ostatnia część to pieniądze, które realnie trafiają do każdego pracownika w Polsce. Liquid żele

Archive for the ‘ekonom’ Category

Jak w miły sposób mnożyć swoje pieniądze

Inwestycje możemy prowadzić na różnych poziomach, jednak najlepiej będzie jeżeli zaczniemy od zakupu kilku metali szlachetnych. Na początku możemy kupić trochę złota, do tego jeszcze inwestować w platynę, następnie poszukać możliwość zakupu paliwa, a jeżeli to będzie dla nas mało, to możemy zacząć inwestować w produkty bardziej luksusowe.

Na ten przykład inwestycja w whisky mogą się opłacać, ale musimy wiedzieć, że najlepsza whisky jest tylko długo trzyma w odpowiednich beczkach. Jeżeli ten alkohol lubimy, to inwestycja w niego będzie naszą przyjemnością, jeżeli nie, to i tak możemy zarobić w przyjemny sposób duże pieniądze. Jednak musimy wiedzieć, że może i jest to opłacalne, szczególności iż będziemy zarabiać nawet kilkanaście razy to, co włożyliśmy na początku, ale to tak naprawdę pieniądze stracone na lata.

W sumie warto się zainteresować takimi możliwościami, ponieważ dzięki temu za kilkanaście lat, z naszego tysiąca będziemy mieć nawet kilkanaście tysięcy, ale z drugiej strony czy się nam to będzie opłacało, w szczególności, że niekoniecznie wszyscy będą spożywać drogą whisky.

Ryzyko w takiej transakcji musi być, ale jeżeli nie będziemy ryzykować, to niestety możemy się pożegnać wielkimi pieniędzmi, ponieważ dla odważnych zarobek się należy. Pieniądze możemy jednak zarobić w inny sposób, wystarczy, że będziemy grać na giełdzie, albo po prostu inwestować w lokaty krótko terminowe. Każdy sposób jest dobry, tylko musimy wiedzieć, że niekoniecznie wszystko będzie przynosiło nam duże i miłe pieniądze.

Biuro Rachunkowe

Biuro rachunkowe to nic innego, jak prawna instytucja, działająca i funkcjonująca na rynku dóbr i usług zgodnie z prawem o rachunkowości oraz księgowości. Prawidłowo funkcjonujące biura rachunkowe na mocy prawa polskiego, powinno posiadać pozwolenie ministra finansów. Jest to tak zwana licencja, która umożliwia świadczyć usługi zgodne z prawem. Zadania biura rachunkowego oscylują wokół szeroko rozumianej rachunkowości oraz księgowości. Do najważniejszych zadań tej instytucji prawnej należy z całą pewnością prowadzenie ksiąg przychodów oraz rozchodów, prowadzenie ksiąg zawierających wynagrodzenia dla pracowników, prowadzenie księgowości i rachunkowości innych firm, które tego rodzaju usługi zlecają konkretnej firmie, prowadzenie rozliczeń podatkowych PiT oraz VAT, a ponadto obsługa różnych podmiotów gospodarczych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz w Urzędzie Skarbowym.

Są to najważniejsze zadania świadczone przez biuro rachunkowe. Innych, pomniejszych zadań jest znacznie więcej. Im większy zakres świadczonych dóbr i usług, tym tak naprawdę bardziej profesjonalne i konkurencyjne na rynku biuro. Liczą się oczywiście także atrakcyjne ceny. Na rynku istnieje bardzo wiele firm oferujących usługi z zakresu rachunkowości i księgowości. Są to zarówno małe firmy, jak i wielkie korporacje. Jeśli prowadzimy dużą firmę i nie mamy czasu na prowadzenie własnej księgowości, warto przyznać, że z całą pewnością warto usługi te zlecić profesjonalnej firmie z zewnątrz. Koszt takich usług okaże się jak najbardziej opłacalny.

Zarabianie w sieci

Zarabianie przez internet jeszcze nigdy nie było tak łatwe jak teraz. Nie musisz zakładać własnego sklepu internetowego, aby zarobić pieniądze w internecie. Sposobów jest dużo więcej i nie wymagając tyle pracy i zaangażowania.

Można sprzedawać produkty na popularnych serwisach aukcyjnych. Sprzedaje się na nich dosłownie wszystko – ubrania, biżuterię, meble, sprzęt RTV, AGD, a nawet ziemniaki i mleko. Wszystko zależy od inwencji osoby, która chce zarobić. Można sprzedawać produkty ze swojego sklepu internetowego, ale także z własnego domu. Robisz przemeblowanie i wymieniasz w związku z tym kilka mebli? Wystaw je na aukcji – na pewno znajdzie się ktoś, kto się nimi zainteresuje, a ty zyskasz dodatkowe pieniądze, które dołożysz do zakupu nowych mebli. Masz w domu wiele książek, które już przeczytałeś, a są w idealnym wręcz stanie? Również możesz sprzedać je przez internet. Oczywiście nie osiągniesz za nie ceny rynkowej, ale z pewnością osiągniesz zysk.

Wyjątek mogą stanowić rzadkie wydania, książki, które ciężko zdobyć. Nie raz słyszało się jak ludzie zarabiali duże pieniądze za sprzedaż komiksów z dzieciństwa, kart przedstawiających piłkarzy. Kiedyś te gadżety kupowało się za grosze i kolekcjonowało jak każde dziecko, a z czasem przedmioty te często przybierają na wartości i można z zyskiem je sprzedać.

Jak masz ubrania, których nie nosisz, internet jest najlepszym miejscem na sprzedaż. Ubranka po niemowlaku, które są w idealnym stanie, bo maluch wyrósł z nich po jednym założeniu, akcesoria dziecięce, wózki, ubrania ciążowe, suknia ślubna – te wszystkie rzeczy są niezniszczone, bo używane tylko przez krótki okres, a już więcej nie będziesz ich używać.

Sposoby zarabiania w Internecie

Zarabianie przez internet to nie tylko sprzedaż produktów własnego sklepu albo ubrań z szafy. Jest jeszcze szereg innych możliwości, które może nie są aż tak popularne, ale też można się na nich wzbogacić. Jedną z nich jest strefa blogerska, założenie własnego bloga i zarabianie na reklamach. Można także zarabiać pisząc recenzję książek, filmów, gier, które potem są umieszczane na portalach tematycznych.

Ta forma zarobkowania spodoba się pasjonatom, którzy lubią oglądać filmy, czytać książki dla samego siebie, a jeśli ktoś jeszcze będzie im płacił za wyrażanie swojego zdania to będzie dla nich jak spełnienie marzeń.

Są też mniej twórcze sposoby zarabiania w internecie, bardziej żmudne, ale także przynoszące pieniądze. Wiele firm potrzebuje pracowników, którzy uzupełnią im stronę firmy. Chodzi głównie o firmy, które sprzedają produkty w sklepach internetowych. Zadaniem pracownika jest wprowadzenie danych produktów na stronę – opis, cena, zdjęcie. Zwykle jest to kilka a nawet kilkadziesiąt tysięcy produktów, w zależności od wielkości sklepu.

Jest to praca dość mozolna, ale można ją wykonywać w domu, w wybranym przez siebie czasie i przede wszystkim – płaca za to. Można zarabiać także na aktywności w internecie. Czasami polega to an uzupełnieniu jakiegoś serwisu, innym razem wpisami na forum, dodanie komentarzy, ogólnie pojęta aktywność, Wiele firm poszukuje także osób, które poprowadzą ich firmowe fan page na Facebooku. Nie zajmuje to dużo czasu, ale trzeba mieć na to pomysł i koncepcję. Jak widać, zarabianie w sieci nie ogranicza się tylko do sprzedaży. Jest jeszcze mnóstwo innych pomysłów na zarobek, tylko trzeba ich poszukać.

Firma w Internecie

W Polsce nie jest łatwo założyć własną firmę. Urzędnicy i wymogi prawne piętrzą coraz to nowe problemy, dlatego nic dziwnego, że wiele małych przedsiębiorstw stara się oszczędzać na czym się da i unikać urzędowych spraw.

Jednym ze sposób ograniczenia papierków urzędowych i problemów, a także pieniędzy jest przeniesienie firmy do internetu. Oszczędza to pieniądze, bo nie trzeba wynajmować lokalu na sklep. Taki lokal to nie tylko konieczność płacenia czynszu i uiszczanie innych opłat, to także problemy urzędowo-organizacyjne. Pomieszczenie musi spełniać określone standardy, mieć odpowiednio dużą łazienkę, instrukcje, odpowiednią temperaturę itp. Przedsiębiorca musi pozytywnie przejść przeróżne kontrole, w tym np. sanepidu.

Wszystkie te problemy odpadają, gdy sklep funkcjonuje w przestrzeni wirtualnej. Oczywiście to również wymaga pewnych nakładów finansowych, jak choćby stworzenie strony internetowej lub opłacanie serwera, jednak są to dużo mniejsze kwoty i przede wszystkim mniej stresu.

Sprzedając towar przez internet, sklepy naliczają mniejsza marżę, dzięki temu towar jest sprzedawany w dużo atrakcyjniejszych cenach niż w sklepach stacjonarnych. Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej osób, nawet starszych, polubiło kupowanie przez internet w zaciszy swojego domu, bez kolejek, spędzania wielu godzin w galeriach, to sprzedawanie produktów przez internet wydaje się być jeszcze bardziej atrakcyjne. Internauci wola kupić taniej i szybciej przez internet niż tradycyjnie robić zakupy, dlatego sprzedaż internetowa ma się lepiej niż kiedykolwiek.

nauka i biznes tematy ekonom przetargi szansa dla biznesu zalozenie firmy z przyjacielem jak wybrac konto osobiste w biznesie licza sie negocjacje import czyli poszukiwanie nowych produktow d 2 tematy ekonom d 2 pierwsze kroki z wlasna firma nie boj sie o swoj kredyt ekonomia panstwa darmowe czy platne konto bankowe banki w sluzbie ekonomii d 3 tematy ekonom d 3 skomplikowany swiat biznesu domowy budzet dzialy ekonomii wlasny sklep internetowy uslugi biur rachunkowych i doradcow ekonomicznych d 4 tematy ekonom d 4 kredyt samochodowy spolki wlasny biznes kupno spolek przeobrazenia spolek d 5 tematy ekonom d 5 forma spolki handel spolkami sprzedam kupie spolke sprzedaz przez internet bankowosc elektroniczna d 6 tematy ekonom d 6 dobra znajomosc matematyki serwisy aukcyjne bankomaty i terminale kredyty a dzisiejsze czasy kredyt gotowkowy czy dobry pomysl d 7 tematy ekonom d 7 kredyty a internet wyscig bankow kredyty hipoteczne oprocentowanie chwiejna sprawa porownaj oferty d 8 tematy ekonom d 8 bik doradca bankowy pomoze kredyt na samochod kredyt dla pracownikow ze sluzby zdrowia chwilowki d 9 tematy ekonom d 9 pozyczki prywatne provident kredyt konsolidacyjny kredyt rodzina na swoim kredyty refinansowe d 10 tematy ekonom d 10 kredyty odnawialne pozyczki spolecznosciowe kredyty dla firm postep techniczny kryzys w gospodarce d 11 tematy ekonom d 11 kredyt na firme rozne internetowe biznesy ekonomiczne kierunki studiow biznes i przedsiebiorczosc handel online d 12 tematy ekonom d 12 czym warto handlowac handlujemy w sieci ksiegowosc w firmie wcale nie taka trudna miedzynarodowe fast foody gdy prowadzisz wlasna dzialalnosc d 13 tematy ekonom d 13 franczyza czyli szukamy partnera biznesowego wspolnik w biznesie swiatowy biznes a mowily jaskolki czym warto handlowac w internecie d 14 tematy ekonom d 14 postaw na fachowe biuro rachunkowe konto oszczedzajace dysponowanie pieniedzmi konto w banku dysponowanie finansami d 15 tematy ekonom d 15 finanse rodziny ile miesiecy odlozyc jak dbac o wlasny budzet ile kosztuje promocja w biznesie promocja w biznesie d 16 tematy ekonom d 16 etyka w biznesie teoria a biznes praca w polskich firmach obciazenia biznesu w polsce srodki z unii na start d 17 tematy ekonom d 17 pierwszy biznes ze wsparciem uniwersalny biznes pierwszy biznes sprawdz czy jestes dobrym inwestorem jak zarzadzac domowym budzetem d 18 tematy ekonom d 18 ksiazki pomocne w kwestiach finansowych slow kilka o kryzysie dzisiaj trzeba miec leb do finansow zrozumienie gospodarki da ci duzo pieniedzy ekonomia stanowi podstawe udanego biznesu d 19 tematy ekonom d 19 biznes na trudne czasy spirala wzrostu kredyt na dom kiedy najlepiej rozpoczac prowadzenie wlasnej dzialalnosci dlaczego ziemia sie oplaca d 20 tematy ekonom d 20 jak w mily sposob mnozyc swoje pieniadze biuro rachunkowe zarabianie w sieci sposoby zarabiania w internecie firma w internecie