Szukaj
Ankieta - akcje spółek

  Jakie akcje z WIG20 posiadasz?

  • BZ WBK
  • ENEA
  • LOTOS
  • ORANGE
  • TAURON

  Zobacz wyniki

  Terminem finanse określamy proces gromadzenia, rozporządzania i wydawania pieniędzy. Co ciekawe, tym jednym terminem określimy zarówno kieszonkowe nastolatka jak i budżet całego państwa. Finanse dzielimy na przedmiotowe i podmiotowe. W przypadku finansów podmiotowych możemy wyróżnić finanse publiczne, finanse banków, przedsiębiorstw i ubezpieczeń, a także finanse gospodarstw domowych. Skupmy się na finansach publicznych oraz na finansach gospodarstw domowych. Finanse publiczne to wszystkie zgromadzone środki publiczne. Odpowiada za nie odpowiednie ministerstwo, jednak to jak zostaną one użyte leży także w gestii samorządów terytorialnych. Mogą one dowolnie rozporządzać zgromadzonymi środkami. Co ciekawe do podmiotów tworzących sektor finansów publicznych należą także ZUS, KRUS oraz NFZ czy PAN. Osoby odpowiedzialne za finanse publiczne zarządzają także długiem publicznych, a także zajmują się pożyczkami zaciągniętymi przez państwo. Jak widać wiele instytucji zajmuje się finansami publicznymi, natomiast równie ważny jest budżet domowy. Finanse gospodarstw domowych, zarządzane są przeważnie przez jedną osobę, choć ważne decyzje podejmowane są przez oboje małżonków. Należy wiedzieć, że finanse gospodarstwa domowego są tak samo ważne jak cały budżet państwa, ponieważ to od budżetu podstawowej komórki społecznej, zależy funkcjonowanie całego państwa. Część finansów gospodarstwa domowego, zostaje przekazana do ZUS na przyszłą emeryturę, następna część stanowi podatek dochodowy. Ostatnia część to pieniądze, które realnie trafiają do każdego pracownika w Polsce. www.onetax.pl

Archive for the ‘ekonom’ Category

Postaw na fachowe biuro rachunkowe

Szukasz właśnie własnego pomysłu na biznes? Jeśli tak, to bez wątpienia musisz mieć pojęcie, że współcześnie pomysł na solidny biznes jest bardzo istotny, lecz zanim podejmiesz definitywną decyzję na temat tego, czym chcesz się zajmować, ani chybi musisz mieć pojęcie, że ogromną pomocą może okazać się drobiazgowe przeanalizowanie rynku. Dzięki takiej analizie będziesz mógł dowiedzieć się w szczególności o tym, jakich firm brakuje w sąsiedztwie i co może się okazać prawdziwym strzałem w dziesiątkę. W takim przypadku na pewno będziesz mógł postawić na odpowiedni biznes, który przyda ci klientów i pomoże ci uzyskiwać zyski. Oczywiście poza tymi urzędowymi sprawami oraz poza wizytami w urzędach, musisz także zastanowić się, czy będziesz osobiście zajmować się księgowością własnej działalności czy może postawisz na profesjonalne biuro rachunkowe. Być może zainteresuje nas księgowość on–line, albowiem to rachunkowość coraz częściej oferowana nam na rynku. W ten sposób bez wątpliwości każdy z nas może stać się posiadaczem osobistego biznesu, równocześnie powierzając sprawy księgowe w ręce doświadczonego biura księgowego.

Konto oszczędzające

Według ostatnich statystyk, około 80% Polaków posiada oszczędności, z reguły oszczędności są dosyć niskie, ale zawsze coś. Problem pojawia się dopiero wówczas, gdy tych oszczędności nie ma. Banki przygotowały pewien pakiet usług, które mają za zadanie pomagać klientom w oszczędzaniu, a jednym z lepszych pomysłów są konta oszczędnościowe. Klienci zamiast przelewać pieniądze na konto bankowe, przelewają je na konto oszczędnościowe, gdzie ich finanse procentują nawet 6% rocznie. Z takiego konta oszczędnościowego swoje finanse przelewać można na konto tradycyjne, ale zawsze liczba oraz wartość takich przelewów jest ograniczona. Konto oszczędnościowe to funkcja modna od kilku lat. Klienci rezygnują już z lokat bankowych, gdzie zamraża się swoje pieniądze i decyduje się za nie korzystanie z nich przez rok czy też nawet dłużej. Konto oszczędnościowe wydaje się być alternatywą wręcz idealną i skrupulatnie z niej korzystamy. Prowadzenia konta oszczędnościowego jest najczęściej darmowe i stanowi element składowy konta osobistego.

Dysponowanie pieniędzmi

Każdy dorosły człowiek zyskać musi umiejętność odpowiedniego oraz rozsądnego dysponowania swoimi pieniędzmi. Nie jest to łatwa rzecz, szczególnie w przypadku osób, które przyzwyczaiły się do tego, że rodzice przez lata finansowali wszystkie ich kaprysy. Dysponowanie pieniędzmi wydaje się być na pierwszy rzut oka banalne, ale wtedy kiedy tych pieniędzy mamy bardzo dużo. W innych sytuacjach niestety należy sobie radzić tak, by na wszystko wystarczyło. Domowe finanse są bardzo trudne do zarządzania, a jeszcze więcej problemów generują finanse osobiste. W przypadku, gdy utrzymujemy tylko i wyłącznie siebie, mamy poważne problemy z odmawianiem sobie w trudnych sytuacji. Kiedy podoba się nam jakiś przedmiot to tłumaczymy sobie – zaoszczędzę przecież na czymś innym, i tym sposobem mamy przykładowo problem ze znalezieniem pieniędzy na zaspokojenie wyłącznie podstawowych potrzeb. Dysponowanie pieniędzmi jest zatem strasznie trudne. Powinniście już za młodu być tego uczeni przez rodziców. Pamiętajcie – rozpuszczanie dziecka jest najgorszym co możecie zrobić.

Konto w banku

W zasadzie każdy bank w swojej ofercie posiada konto bankowe. Jest to całkowicie podstawowa usługa, z której korzystając zarówno osoby młode jak i dorosłe. Konto bankowe stało się podstawowym sposobem do prowadzenia rozliczeń z firmami, jak również rozliczeń w relacji firma – pracownicy. Dzięki kontom bankowym pracownicy nie muszą już stać w kilometrowej kolejce do kasy w celu otrzymania pieniędzy. Ich finanse przelewane są na konto bankowe, co jest gwarancją bezpieczeństwa. Ile razy mówiło się o licznych kradzieżach skierowanych w stronę osób, które właśnie wracały z wypłaty? Prawdopodobnie setki. Konto bankowe pozwala na pełną swobodę zarządzania swoimi finansami i pobieranie pieniędzy wtedy kiedy jest to potrzebne. Stanowi to niebywałe ułatwienie działania, utrzymywania się oraz zarządzania tak pieniędzmi, by zawsze wystarczyło do kolejnej wypłaty. Niestety, ale otrzymując gotówkę trudno jest się pohamować w sklepach i zazwyczaj podejmujemy mało rozsądne zakupy. Konto bankowe jest zatem funkcjonalnością na wagę złota.

Dysponowanie finansami

Pierwszą poważną szkołą życia dla młodej osoby jest dysponowanie własnymi finansami. Młody człowiek, który jest sam, nie posiada żony, narzeczonej czy też dziewczyny, i wszystko musi sam opłacać, będzie mieć zapewne ogromne problemy z tym, by żyć na bardzo wysokim poziomie. Dysponowanie finansami w takiej sytuacji okazuje się być dla wielu zadaniem nie możliwym do zrealizowania, bo okazuje się, że pieniędzy nie ma dostatecznie wiele na życie. Dysponowanie finansami jest szczególnym problemem dla osób, które po latach beztroski, studiowania, rozpoczynają własne życie. Tutaj okazuje się, że nie tylko muszą sobie kupić jedzenie za pieniądze rodziców, ale sięgnąć muszą dodatkowo po opłaty za mieszkanie, za media oraz wszystkie rozrywki, z których chciałby korzystać. Starcie z polską rzeczywistością dla wielu stanowi ogromny, bardzo poważny problem. Młodzi ludzie nie mogą się dopasować do polskiego stanu rzeczy i dlatego właśnie tak wielu wybiera pracę za granicą, gdzie oczekują odniesienia ogromnego sukcesu finansowego, ale na stanowiskach, z których w Polsce sami by się śmiali.

nauka i biznes tematy ekonom przetargi szansa dla biznesu zalozenie firmy z przyjacielem jak wybrac konto osobiste w biznesie licza sie negocjacje import czyli poszukiwanie nowych produktow d 2 tematy ekonom d 2 pierwsze kroki z wlasna firma nie boj sie o swoj kredyt ekonomia panstwa darmowe czy platne konto bankowe banki w sluzbie ekonomii d 3 tematy ekonom d 3 skomplikowany swiat biznesu domowy budzet dzialy ekonomii wlasny sklep internetowy uslugi biur rachunkowych i doradcow ekonomicznych d 4 tematy ekonom d 4 kredyt samochodowy spolki wlasny biznes kupno spolek przeobrazenia spolek d 5 tematy ekonom d 5 forma spolki handel spolkami sprzedam kupie spolke sprzedaz przez internet bankowosc elektroniczna d 6 tematy ekonom d 6 dobra znajomosc matematyki serwisy aukcyjne bankomaty i terminale kredyty a dzisiejsze czasy kredyt gotowkowy czy dobry pomysl d 7 tematy ekonom d 7 kredyty a internet wyscig bankow kredyty hipoteczne oprocentowanie chwiejna sprawa porownaj oferty d 8 tematy ekonom d 8 bik doradca bankowy pomoze kredyt na samochod kredyt dla pracownikow ze sluzby zdrowia chwilowki d 9 tematy ekonom d 9 pozyczki prywatne provident kredyt konsolidacyjny kredyt rodzina na swoim kredyty refinansowe d 10 tematy ekonom d 10 kredyty odnawialne pozyczki spolecznosciowe kredyty dla firm postep techniczny kryzys w gospodarce d 11 tematy ekonom d 11 kredyt na firme rozne internetowe biznesy ekonomiczne kierunki studiow biznes i przedsiebiorczosc handel online d 12 tematy ekonom d 12 czym warto handlowac handlujemy w sieci ksiegowosc w firmie wcale nie taka trudna miedzynarodowe fast foody gdy prowadzisz wlasna dzialalnosc d 13 tematy ekonom d 13 franczyza czyli szukamy partnera biznesowego wspolnik w biznesie swiatowy biznes a mowily jaskolki czym warto handlowac w internecie d 14 tematy ekonom d 14 postaw na fachowe biuro rachunkowe konto oszczedzajace dysponowanie pieniedzmi konto w banku dysponowanie finansami d 15 tematy ekonom d 15 finanse rodziny ile miesiecy odlozyc jak dbac o wlasny budzet ile kosztuje promocja w biznesie promocja w biznesie d 16 tematy ekonom d 16 etyka w biznesie teoria a biznes praca w polskich firmach obciazenia biznesu w polsce srodki z unii na start d 17 tematy ekonom d 17 pierwszy biznes ze wsparciem uniwersalny biznes pierwszy biznes sprawdz czy jestes dobrym inwestorem jak zarzadzac domowym budzetem d 18 tematy ekonom d 18 ksiazki pomocne w kwestiach finansowych slow kilka o kryzysie dzisiaj trzeba miec leb do finansow zrozumienie gospodarki da ci duzo pieniedzy ekonomia stanowi podstawe udanego biznesu d 19 tematy ekonom d 19 biznes na trudne czasy spirala wzrostu kredyt na dom kiedy najlepiej rozpoczac prowadzenie wlasnej dzialalnosci dlaczego ziemia sie oplaca d 20 tematy ekonom d 20 jak w mily sposob mnozyc swoje pieniadze biuro rachunkowe zarabianie w sieci sposoby zarabiania w internecie firma w internecie