Szukaj
Ankieta - akcje spółek

  Jakie akcje z WIG20 posiadasz?

  • BZ WBK
  • ENEA
  • LOTOS
  • ORANGE
  • TAURON

  Zobacz wyniki

  Terminem finanse określamy proces gromadzenia, rozporządzania i wydawania pieniędzy. Co ciekawe, tym jednym terminem określimy zarówno kieszonkowe nastolatka jak i budżet całego państwa. Finanse dzielimy na przedmiotowe i podmiotowe. W przypadku finansów podmiotowych możemy wyróżnić finanse publiczne, finanse banków, przedsiębiorstw i ubezpieczeń, a także finanse gospodarstw domowych. Skupmy się na finansach publicznych oraz na finansach gospodarstw domowych. Finanse publiczne to wszystkie zgromadzone środki publiczne. Odpowiada za nie odpowiednie ministerstwo, jednak to jak zostaną one użyte leży także w gestii samorządów terytorialnych. Mogą one dowolnie rozporządzać zgromadzonymi środkami. Co ciekawe do podmiotów tworzących sektor finansów publicznych należą także ZUS, KRUS oraz NFZ czy PAN. Osoby odpowiedzialne za finanse publiczne zarządzają także długiem publicznych, a także zajmują się pożyczkami zaciągniętymi przez państwo. Jak widać wiele instytucji zajmuje się finansami publicznymi, natomiast równie ważny jest budżet domowy. Finanse gospodarstw domowych, zarządzane są przeważnie przez jedną osobę, choć ważne decyzje podejmowane są przez oboje małżonków. Należy wiedzieć, że finanse gospodarstwa domowego są tak samo ważne jak cały budżet państwa, ponieważ to od budżetu podstawowej komórki społecznej, zależy funkcjonowanie całego państwa. Część finansów gospodarstwa domowego, zostaje przekazana do ZUS na przyszłą emeryturę, następna część stanowi podatek dochodowy. Ostatnia część to pieniądze, które realnie trafiają do każdego pracownika w Polsce. http://www.konstrukcje-rebud.pl/obiekty_z_plyt

Archive for the ‘ekonom’ Category

Kredyt na firmę

Wiele osób, które chciałby założyć firmę zmaga się z problemem braku funduszy potrzebnych do zakupu poszczególnych potrzebnych w niej materiałów oraz pokrycia innych niezbędnych wydatków. Skąd te pieniądze uzyskać? Najlepiej jest rzecz jasna wyłożyć je z własnej kieszeni, jednak rozkręcanie własnego biznesu w wielu przypadkach wiąże się z tak dużymi wydatkami, że stać na to niewielu. Pozostałym pozostaje ubieganie się o urzędowe oraz unijne dotacje oraz kredyty, których wysokość jest niemała. Aby je otrzymać – zarówno dotacje, jak i bankowe pożyczki – potrzebujemy udokumentować wszystkie nasze starania oraz wyszczególnić potrzeby firmy oraz je uwiarygodnić, tak by instytucje decydujące o przyznaniu nam pieniędzy nie miały wątpliwości że nie będą one stracone. Wszystko więc w naszych rękach – jeżeli tylko sporządzimy sensowny i dobrze brzmiący biznesplan, na pewno uda nam się uzyskać dotacje, które chociaż w pewnym stopniu pokryją wszystkie potrzebne wydatki oraz kredyt z banku, dzięki którym założenie naszej firmy z marzenia przeistoczy się w fakt dokonany.

Różne internetowe biznesy

W internecie działa wiele firm – niektóre z nich globalną sieć wykorzystują jako środek komunikacji ze swoimi klientami, inne z kolei stawiają na pełną interaktywność oraz proponują usługi, które nie mogą istnieć poza siecią. Chodzi tu przede wszystkim o projektowanie oraz wykonywanie stron internetowych a także grafik czy też teksty. Firmami internetowymi są także sturtupy – małe zazwyczaj firmy, które jeżeli proponują naprawdę innowacyjne pomysły, a jakość oferowanych przez nie usług jest wysoka, szybko stają się dużymi, dobrze funkcjonującymi przedsiębiorstwami. Głównym polem ich działalności jest tworzenie portali społecznościowych, stron internetowych oraz gier online, które ściągają miliony użytkowników z różnych stron świata. Nie ulega żadnej wątpliwości, że internet jest świetnym, wręcz idealnym miejsce do zarabiania pieniędzy – statystyki wskazują na to, że w globalnej sieci stale krążą ogromne sumy pieniędzy. Firmy internetowe, o ile oczywiście są prowadzone umiejętnie, są w stanie zarobić wiele.

Ekonomiczne kierunki studiów

Młodzi ludzie wybierając się na studia często zastanawiają się jaki kierunek wybrać aby dostać później dobrze płatną pracę. Bardzo często wybierana jest ekonomia bądź kierunki pochodne. Zazwyczaj decyzja ta jest ukierunkowana doświadczeniami empirycznymi, zauważamy, że na świecie rządzą finanse i zawsze będzie zapotrzebowanie na ludzi, którzy będą potrafili zmniejszać wydatki i powiększać zyski. Każdy biznes ma taki cel i jest wiadome od dawna. Dlatego właśnie młodzi ludzie pragną uczyć się na kierunkach ekonomicznych bądź finansowych aby obracać dużą gotówką i zarabiać krocie. Jednak obrót dużymi finansami jest często bardzo odpowiedzialną pracą zazwyczaj nie współmierną do wynagrodzenia. Jednak nie warto od razu się zniechęcać, każdy kierunek ekonomiczny ma jakieś swoje zastosowanie w funkcjonowaniu gospodarki oraz rynku globalnego. Kwestia tylko w tym jaki rodzaj ekonomi wybierzemy, jeżeli będzie to ogólny to mamy pojęcie na każdy lecz nieco powierzchowny niż specjalistyczny w danym kierunku.

Biznes i przedsiębiorczość

Praca na etacie ma swoje zalety, jest nią przede wszystkim pozór stabilności zatrudnienia i brak odpowiedzialności za finanse przedsiębiorstwa. Jednak stabilność zatrudnienia w przypadku pracy na etacie to rzeczywiście tylko pozór, pod tym względem niekiedy bardziej opłaca się wziąć sprawy w swoje ręce i założyć własną firmę. Wymaga to oczywiście odwagi i odpowiedzialności, gdyż konsekwencje niepowodzenia dotkną nas osobiście i odbiją się na naszych finansach, jednak zawsze chyba lepiej być kowalem własnego losu zamiast zdawać się na łaskę i niełaskę innych. Chyba jest sprawą oczywistą, że każdemu zależy na sukcesie finansowym, toteż powinna to być najlepsza motywacja dla każdego przedsiębiorcy. Jednak zakładanie własnego przedsiębiorstwa to nie tylko szansa na poprawę stanu finansów prywatnych przedsiębiorcy, ale główny motor wzrostu gospodarczego. Dlatego w interesie państwowym leży włączanie zielonego światła dla prywatnej przedsiębiorczości, obniżanie podatków dla nowych firm i ułatwianie procedur zakładania własnej firmy.

Handel online

Handel online jest bardzo popularny. Coraz więcej firm, rezygnuje ze stacjonarnego sklepu, na rzecz sklepów internetowych. Wpływ na taką decyzję mają przede wszystkim koszty. Odchodzi nam comiesięczne opłacanie czynszu i mediów, a dochodzi jedynie intensywna reklama, która na pewno wyniesie nas mniej niż czynsz w dobrej lokalizacji. Jednak dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z e-biznesem, ważne jest przede wszystkim czym można handlować przez internet. Odpowiedź jest prosta wszystkim. Znajdziemy w internecie dosłownie wszystko od chleba, po dachy. Jednak należy pamiętać o złotej zasadzie w handlu iż należy sprzedawać rzeczy o których mamy jakiekolwiek pojęcie. Zwłaszcza jeśli chcemy sami prowadzić naszą działalność gospodarczą to dobrze jest znać się na tym co sprzedajemy, aby w razie pytań klientów, móc swobodnie na nie odpowiedzieć. Warto rozpocząć prowadzenie naszego biznesu od aukcji internetowych. Będzie to doskonała promocja naszego sklepu, jeśli przyciągniemy klientów do sklepu w serwisie aukcyjnym. Jeśli zależy nam na sprzedaży czegoś oryginalnego, czego do tej pory nie widzieliśmy na naszym rynku, ale za to widzieliśmy liczne sklepy za granicą, warto zainteresować się tą tematyką. Dobrze jest nawiązać w takim wypadku współpracę z zagranicznymi hurtownikami, którzy zapewnią nam towar, a nasz rynek, który jest wolny od tego typu produktów z pewnością chętnie je przyjmie. W takim wypadku, konieczna będzie znajomość języka obcego lub zatrudnienie kogoś kto pomoże nam w kontaktach biznesowych z zagranicznym partnerem.

nauka i biznes tematy ekonom przetargi szansa dla biznesu zalozenie firmy z przyjacielem jak wybrac konto osobiste w biznesie licza sie negocjacje import czyli poszukiwanie nowych produktow d 2 tematy ekonom d 2 pierwsze kroki z wlasna firma nie boj sie o swoj kredyt ekonomia panstwa darmowe czy platne konto bankowe banki w sluzbie ekonomii d 3 tematy ekonom d 3 skomplikowany swiat biznesu domowy budzet dzialy ekonomii wlasny sklep internetowy uslugi biur rachunkowych i doradcow ekonomicznych d 4 tematy ekonom d 4 kredyt samochodowy spolki wlasny biznes kupno spolek przeobrazenia spolek d 5 tematy ekonom d 5 forma spolki handel spolkami sprzedam kupie spolke sprzedaz przez internet bankowosc elektroniczna d 6 tematy ekonom d 6 dobra znajomosc matematyki serwisy aukcyjne bankomaty i terminale kredyty a dzisiejsze czasy kredyt gotowkowy czy dobry pomysl d 7 tematy ekonom d 7 kredyty a internet wyscig bankow kredyty hipoteczne oprocentowanie chwiejna sprawa porownaj oferty d 8 tematy ekonom d 8 bik doradca bankowy pomoze kredyt na samochod kredyt dla pracownikow ze sluzby zdrowia chwilowki d 9 tematy ekonom d 9 pozyczki prywatne provident kredyt konsolidacyjny kredyt rodzina na swoim kredyty refinansowe d 10 tematy ekonom d 10 kredyty odnawialne pozyczki spolecznosciowe kredyty dla firm postep techniczny kryzys w gospodarce d 11 tematy ekonom d 11 kredyt na firme rozne internetowe biznesy ekonomiczne kierunki studiow biznes i przedsiebiorczosc handel online d 12 tematy ekonom d 12 czym warto handlowac handlujemy w sieci ksiegowosc w firmie wcale nie taka trudna miedzynarodowe fast foody gdy prowadzisz wlasna dzialalnosc d 13 tematy ekonom d 13 franczyza czyli szukamy partnera biznesowego wspolnik w biznesie swiatowy biznes a mowily jaskolki czym warto handlowac w internecie d 14 tematy ekonom d 14 postaw na fachowe biuro rachunkowe konto oszczedzajace dysponowanie pieniedzmi konto w banku dysponowanie finansami d 15 tematy ekonom d 15 finanse rodziny ile miesiecy odlozyc jak dbac o wlasny budzet ile kosztuje promocja w biznesie promocja w biznesie d 16 tematy ekonom d 16 etyka w biznesie teoria a biznes praca w polskich firmach obciazenia biznesu w polsce srodki z unii na start d 17 tematy ekonom d 17 pierwszy biznes ze wsparciem uniwersalny biznes pierwszy biznes sprawdz czy jestes dobrym inwestorem jak zarzadzac domowym budzetem d 18 tematy ekonom d 18 ksiazki pomocne w kwestiach finansowych slow kilka o kryzysie dzisiaj trzeba miec leb do finansow zrozumienie gospodarki da ci duzo pieniedzy ekonomia stanowi podstawe udanego biznesu d 19 tematy ekonom d 19 biznes na trudne czasy spirala wzrostu kredyt na dom kiedy najlepiej rozpoczac prowadzenie wlasnej dzialalnosci dlaczego ziemia sie oplaca d 20 tematy ekonom d 20 jak w mily sposob mnozyc swoje pieniadze biuro rachunkowe zarabianie w sieci sposoby zarabiania w internecie firma w internecie