Szukaj
Ankieta - akcje spółek

  Jakie akcje z WIG20 posiadasz?

  • BZ WBK
  • ENEA
  • LOTOS
  • ORANGE
  • TAURON

  Zobacz wyniki

Kategorie
  Terminem finanse określamy proces gromadzenia, rozporządzania i wydawania pieniędzy. Co ciekawe, tym jednym terminem określimy zarówno kieszonkowe nastolatka jak i budżet całego państwa. Finanse dzielimy na przedmiotowe i podmiotowe. W przypadku finansów podmiotowych możemy wyróżnić finanse publiczne, finanse banków, przedsiębiorstw i ubezpieczeń, a także finanse gospodarstw domowych. Skupmy się na finansach publicznych oraz na finansach gospodarstw domowych. Finanse publiczne to wszystkie zgromadzone środki publiczne. Odpowiada za nie odpowiednie ministerstwo, jednak to jak zostaną one użyte leży także w gestii samorządów terytorialnych. Mogą one dowolnie rozporządzać zgromadzonymi środkami. Co ciekawe do podmiotów tworzących sektor finansów publicznych należą także ZUS, KRUS oraz NFZ czy PAN. Osoby odpowiedzialne za finanse publiczne zarządzają także długiem publicznych, a także zajmują się pożyczkami zaciągniętymi przez państwo. Jak widać wiele instytucji zajmuje się finansami publicznymi, natomiast równie ważny jest budżet domowy. Finanse gospodarstw domowych, zarządzane są przeważnie przez jedną osobę, choć ważne decyzje podejmowane są przez oboje małżonków. Należy wiedzieć, że finanse gospodarstwa domowego są tak samo ważne jak cały budżet państwa, ponieważ to od budżetu podstawowej komórki społecznej, zależy funkcjonowanie całego państwa. Część finansów gospodarstwa domowego, zostaje przekazana do ZUS na przyszłą emeryturę, następna część stanowi podatek dochodowy. Ostatnia część to pieniądze, które realnie trafiają do każdego pracownika w Polsce.

Archive for the ‘ekonom’ Category

Kredyty odnawialne

Jak wiemy, mamy nowoczesne czasy, w których to owszem jest wiele udogodnień i uproszczeń, ale także i wiele wydatków i potrzeb, na które trzeba przeznaczać kolosalne sumy pieniędzy. Nie zawsze udaje nam się z pewnych rzeczy rezygnować lub też zwyczajnie przeceniamy nasze możliwości a potem nie umiemy się z danej sytuacji wycofać. Kiedy posiadamy kredyt i nagle tracimy płynność finansową dzieje się źle. Stajemy się niewiarygodni dla banku i przybywa nam więcej problemów. Jednak od tego są kredyty odnawialne. Co to takiego? Kredyty odnawialne są właśnie z myślą o ludziach, którzy nagle spotkali się z sytuacją braku gotówki i niemożnością spłaty rat kredytów. Nie musimy już w takich chwilach szukać pieniędzy po znajomych czy też w rodzinie, lecz spokojnie możemy skorzystać z oferty bankowej i możemy podjąć spore kwoty jakie nas interesują. Wówczas powoli nabywamy znów płynności finansowej i próbujemy wydostać się z kłopotów. Takie kredyty odnawialne są całkiem dobre i coraz więcej ludzi zaczyna się do nich przekonywać i z nich zwyczajnie korzystać. Spróbuj i Ty!

Pożyczki społecznościowe

Czy jesteś ryzykantem i kiedy nie masz gotówki nie chcesz wpędzać się w wir formalności bankowości i tego typu rzeczy? Wolisz swoje drobne wpadki pieniężne załatwiać w sposób cichy i dyskretny? Teraz możesz właśnie to zrobić a nawet zarabiać na takich pożyczkach społecznościowych. Jeśli nie masz pieniędzy, możesz zarejestrować się na specjalnej stronie internetowej i poszukiwać dawcy pieniędzy, który to użyczy Ci pożyczki prywatnie bez zbędnych formalności na określonych z góry warunkach. Jeśli natomiast chcesz w jakiś sposób zarobić trochę pieniędzy a masz ich w zanadrzu odrobinę, zawsze możesz zabawić się w inwestora i udzielać niewielkich kredytów innym potrzebującym, wówczas będziesz zarabiać na procencie jaki będzie rosnąć z dnia na dzień. To ciekawe opcje, które pozwalają na uzyskanie pieniędzy, jednak nie zawsze bywają do końca legalne, jeśli źle i naiwnie się zabezpieczymy, a także nie zawsze nasz darczyńca jest dobrym i uczciwym człowiekiem i pożyczenie od niego pieniędzy może stać się dla nas jeszcze większym kłopotem niż same nieuregulowane wcześniej finanse.

Kredyty dla firm

Jeśli dojrzewa w nas z wiekiem decyzja o tym, że chcielibyśmy założyć własną firmę i zajmować się poważnym interesem, jednak blokuje nas brak wystarczającej ilości pieniędzy, powinniśmy udać się do banku i rozejrzeć się za wszelkiego rodzaju dofinansowaniami dla firm już istniejących oraz tych które dopiero mają powstawać. Banki obecnie mają naprawdę bardzo korzystne oferty dla młodych przedsiębiorców i wierzą w nowoczesne pomysły, zatem z pewnością warto się nad czymś takim zastanowić i może skorzystać z początkowo drobnego kredytu dla firm na dogodnych warunkach, aby otworzyć i rozreklamować swoją działalność a kiedyś w przyszłości by móc dalej w nią inwestować i rozwijać zakresy jej obowiązków. To z pewnością całkiem dobry pomysł jeśli zależy nam na rozkręceniu swojego własnego biznesu. Możemy dostawać różnego rodzaju dofinansowania dla firm, finanse na inwestycje nowoczesne oraz możemy po prostu dostać kredyt na pewną kwotę pieniędzy aby na spokojnie móc utrzymać firmę i nie utracić płynności finansowej. Jedno jest pewne- nie należy się bać brać kredytów, gdyż dzisiejsze oferty bankowe naprawdę mają dla nas dogodne warunki i wiele da się dogadać i dostosować do siebie, a wówczas firma zacznie rozwijać się niesamowicie szybko i zapomnimy o tym że kredyt był w ogóle potrzebny!

Postęp techniczny

Dziedzina taka jak ekonomia powiązana jest w nierozerwalny sposób z wieloma innymi aspektami naszego życia. W ramach przykładów podać tutaj można chociażby postęp techniczny – samo to pojęcie w zestawieniu z ekonomią pojawia się bardzo często. Poprzez postęp techniczny należy rozumieć zmiany w zakresie techniki i cały związany z tym proces. Efektem tego jest wprowadzanie w życie między innymi nowych technologii produkcyjnych, nowego sprzętu, udoskonalanie tego, co już funkcjonuje i tak dalej. Postęp techniczny towarzyszy człowiekowi od zawsze – a wynika on z potrzeb polegających na tym, że człowiek pragnie sobie życie ułatwiać i ulepszać. Do tego celu są wykorzystywane zasoby ludzkie – bez nich trudno bowiem mówić o jakimkolwiek postępie, posiadane przez człowieka wiedza oraz umiejętności odgrywają w tym momencie kluczowe znaczenie. Postęp techniczny w zrozumiały sposób przekłada się na postęp ekonomiczny oraz gospodarczy – wszystko to jest ze sobą w bardzo ścisły sposób powiązane i uzupełnia się wzajemnie.

Kryzys w gospodarce

Nauka taka jak ekonomia zajmuje się między innymi wieloma pojawiającymi się w tym zakresie problemami – a do grona takowych z cała pewnością należą kryzysy gospodarcze. Są one określane na wiele rozmaitych sposobów, spośród których wymienić można takie określenia jak dla przykładu załamanie gospodarcze, recesja w gospodarce czy też gospodarczy krach. Przyczyn kryzysu gospodarczego upatrywać należy albo w rozmaitych czynnikach zewnętrznych, albo też w samej naturze kapitalistycznej gospodarki. Kryzys w gospodarce objawia się przede wszystkim tym, że jej stan pogarsza się nagle w bardzo wyraźny sposób. Można oczywiście mówić w takich przypadkach o symptomach, które powinny niepokoić – żeby wspomnieć dla przykładu o spadku giełdowych indeksów czy też w ogóle o krachach na giełdzie. Odnotować też można wiele innych spadków, dla przykładu w zakresie płac, dochodów, zatrudnienia, konsumpcji, produkcji i tym podobne. Wzrastają natomiast między innymi deficyt fiskalny, deficyt handlowy oraz budżetowy.

nauka i biznes tematy ekonom przetargi szansa dla biznesu zalozenie firmy z przyjacielem jak wybrac konto osobiste w biznesie licza sie negocjacje import czyli poszukiwanie nowych produktow d 2 tematy ekonom d 2 pierwsze kroki z wlasna firma nie boj sie o swoj kredyt ekonomia panstwa darmowe czy platne konto bankowe banki w sluzbie ekonomii d 3 tematy ekonom d 3 skomplikowany swiat biznesu domowy budzet dzialy ekonomii wlasny sklep internetowy uslugi biur rachunkowych i doradcow ekonomicznych d 4 tematy ekonom d 4 kredyt samochodowy spolki wlasny biznes kupno spolek przeobrazenia spolek d 5 tematy ekonom d 5 forma spolki handel spolkami sprzedam kupie spolke sprzedaz przez internet bankowosc elektroniczna d 6 tematy ekonom d 6 dobra znajomosc matematyki serwisy aukcyjne bankomaty i terminale kredyty a dzisiejsze czasy kredyt gotowkowy czy dobry pomysl d 7 tematy ekonom d 7 kredyty a internet wyscig bankow kredyty hipoteczne oprocentowanie chwiejna sprawa porownaj oferty d 8 tematy ekonom d 8 bik doradca bankowy pomoze kredyt na samochod kredyt dla pracownikow ze sluzby zdrowia chwilowki d 9 tematy ekonom d 9 pozyczki prywatne provident kredyt konsolidacyjny kredyt rodzina na swoim kredyty refinansowe d 10 tematy ekonom d 10 kredyty odnawialne pozyczki spolecznosciowe kredyty dla firm postep techniczny kryzys w gospodarce d 11 tematy ekonom d 11 kredyt na firme rozne internetowe biznesy ekonomiczne kierunki studiow biznes i przedsiebiorczosc handel online d 12 tematy ekonom d 12 czym warto handlowac handlujemy w sieci ksiegowosc w firmie wcale nie taka trudna miedzynarodowe fast foody gdy prowadzisz wlasna dzialalnosc d 13 tematy ekonom d 13 franczyza czyli szukamy partnera biznesowego wspolnik w biznesie swiatowy biznes a mowily jaskolki czym warto handlowac w internecie d 14 tematy ekonom d 14 postaw na fachowe biuro rachunkowe konto oszczedzajace dysponowanie pieniedzmi konto w banku dysponowanie finansami d 15 tematy ekonom d 15 finanse rodziny ile miesiecy odlozyc jak dbac o wlasny budzet ile kosztuje promocja w biznesie promocja w biznesie d 16 tematy ekonom d 16 etyka w biznesie teoria a biznes praca w polskich firmach obciazenia biznesu w polsce srodki z unii na start d 17 tematy ekonom d 17 pierwszy biznes ze wsparciem uniwersalny biznes pierwszy biznes sprawdz czy jestes dobrym inwestorem jak zarzadzac domowym budzetem d 18 tematy ekonom d 18 ksiazki pomocne w kwestiach finansowych slow kilka o kryzysie dzisiaj trzeba miec leb do finansow zrozumienie gospodarki da ci duzo pieniedzy ekonomia stanowi podstawe udanego biznesu d 19 tematy ekonom d 19 biznes na trudne czasy spirala wzrostu kredyt na dom kiedy najlepiej rozpoczac prowadzenie wlasnej dzialalnosci dlaczego ziemia sie oplaca d 20 tematy ekonom d 20 jak w mily sposob mnozyc swoje pieniadze biuro rachunkowe zarabianie w sieci sposoby zarabiania w internecie firma w internecie