Szukaj
Ankieta - akcje spółek

  Jakie akcje z WIG20 posiadasz?

  • BZ WBK
  • ENEA
  • LOTOS
  • ORANGE
  • TAURON

  Zobacz wyniki

  Terminem finanse określamy proces gromadzenia, rozporządzania i wydawania pieniędzy. Co ciekawe, tym jednym terminem określimy zarówno kieszonkowe nastolatka jak i budżet całego państwa. Finanse dzielimy na przedmiotowe i podmiotowe. W przypadku finansów podmiotowych możemy wyróżnić finanse publiczne, finanse banków, przedsiębiorstw i ubezpieczeń, a także finanse gospodarstw domowych. Skupmy się na finansach publicznych oraz na finansach gospodarstw domowych. Finanse publiczne to wszystkie zgromadzone środki publiczne. Odpowiada za nie odpowiednie ministerstwo, jednak to jak zostaną one użyte leży także w gestii samorządów terytorialnych. Mogą one dowolnie rozporządzać zgromadzonymi środkami. Co ciekawe do podmiotów tworzących sektor finansów publicznych należą także ZUS, KRUS oraz NFZ czy PAN. Osoby odpowiedzialne za finanse publiczne zarządzają także długiem publicznych, a także zajmują się pożyczkami zaciągniętymi przez państwo. Jak widać wiele instytucji zajmuje się finansami publicznymi, natomiast równie ważny jest budżet domowy. Finanse gospodarstw domowych, zarządzane są przeważnie przez jedną osobę, choć ważne decyzje podejmowane są przez oboje małżonków. Należy wiedzieć, że finanse gospodarstwa domowego są tak samo ważne jak cały budżet państwa, ponieważ to od budżetu podstawowej komórki społecznej, zależy funkcjonowanie całego państwa. Część finansów gospodarstwa domowego, zostaje przekazana do ZUS na przyszłą emeryturę, następna część stanowi podatek dochodowy. Ostatnia część to pieniądze, które realnie trafiają do każdego pracownika w Polsce. http://priorytet.waw.pl/uslugi/uslugi-lokalne.html

Forma spółki

Ważne jest aby przed założeniem spółki przemyśleć dokładnie jej formę, nie można pochopnie podejmować żadnych decyzji, ponieważ przez nie można ponieść poważne konsekwencje. Każda osoba, która zdecyduje się na to, aby prowadzić spółkę, musi najpierw dokładnie dowiedzieć się i zadać sobie pytanie „co to jest spółka?”. Spółka jest więc rodzajem działalności osób prawnych lub fizycznych opartych na umowie gdzie celem jest prowadzenie działalności gospodarczej. Spółka stanowi rodzaj formy organizacyjno – prawnej, pod postacią której funkcjonuje przedsiębiorstwo. Są dwa główne podziały spółek, które później rozgałęziają się na bardziej szczegółowe, chodzi tu między innymi o spółki osobowe i kapitałowe. Spółki osobowe można podzielić na: spółki cywilne, jawne oraz komandytowe.

Spółki kapitałowe można podzielić zaś na: spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółki akcyjne. Ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z każdym rodzajem spółki, aby na przyszłość uniknąć wszelkich pomyłek oraz nieporozumień.

Handel spółkami

Jeśli chodzi o handel spółkami to mamy z nim do czynienia w sytuacji, kiedy dana spółka upada lub traci niezależność finansową. W takim wypadku nie pozostaje nam nic innego jak przekazać naszą spółkę innej osobie lub firmie za stosunkowo niewielkie pieniądze. Nikt nie zapłaci nam przecież za bankrutującą firmę, która nie ma praktycznie żadnej wartości, a posiada jedynie długi. Wiele instytucji jednak interesuje się kupowaniem upadłych spółek i firm, w miejsce których otwiera coś w tym rodzaju o podobnej działalności. Ogłoszenia o chęci kupna możemy znaleźć praktycznie na wielu stronach internetowych, jak również w gazetach branżowych. Funkcjonuje również wiele firm, które zajmują się tego rodzaju obrotem. Oczywiście kupno spółki nie jest rzeczą najłatwiejszą, ponieważ wiąże się z tym mnóstwo formalności, które są niezbędne żeby wszystko zostało przepisane na osobę trzecią.

Oczywiście nie jest regułą kupowanie spółek wyłącznie zadłużonych, w wielu sytuacjach kupuje się również spółki dobrze prosperujące, ale wówczas płaci się za to solidne pieniądze.

Sprzedam kupię spółkę

Alternatywą dla zwykłego handlu dla firm, spółek, indywidualnych użytkowników stał się w dobie internetu handel w sieci. Oczywiście zagadnienie takie jak e-commerce jest znane już od dość dawna. W Polsce jednak, swoje złote lata zaczęło przeżywać stosunkowo późno, co spowodowane było oczywiście zacofaniem gospodarki przez system komunistyczny i później przez konsekwencje pozostałe przez gospodarkę centralnie planowaną. Ludzie, którzy e-marketingiem zainteresowali się odpowiednio wcześnie, mogli zarobić niezłe pieniądze. Mowa tutaj o założycielach serwisów handlowych czy sklepów internetowych. Wszystkie znane marki w dniu dzisiejszym muszą być perfekcyjnie przygotowane do handlu w internecie. Bez reklamy w internecie koncerny odnosić będą wielkie straty względem konkurencji.

Nie ulega wątpliwości, że pozycja e-marketingu rośnie z roku na rok. Zainteresowanie tym sposobem handlu wzrosło ponieważ jest to wygodna alternatywa dla handlu tradycyjnego. Zwiększa on ergonomię handlu oraz jest po prostu wygodny i co najważniejsze zdobywa coraz większe zaufanie konsumentów. Pojawiły się firmy oferujące sprzedaż i kupno spółek, adresów, wpisów.

Sprzedaż przez Internet

Sprzedaż przez Internet jest znakomitym wynalazkiem, to wszystko dlatego, że w bardzo prosty sposób można kupić potrzebne nam rzeczy bez wychodzenia z domu. Jak wskazują statystyki, najczęściej korzystamy z tej opcji podczas zbliżających się świąt na przykład Bożego Narodzenia. Ludzie nie mają ochoty chodzić po galeriach, które w tym okresie są bardzo oblegane. Prawie każdy sklep czy to z ubraniami czy z kosmetykami jest zapełniony po brzegi, nie można wtedy na spokojnie obejrzeć przedmiotu, który nas interesuje, ponieważ nie możemy się do niego dostać. Dzięki sieci, możemy na spokojnie wyszukać rzeczy, które nas interesują. Wystarczy tylko w wyszukiwarkę wpisać to czego potrzebujemy. Różnorodność rzeczy do sprzedania w Internecie jest imponująca. Możemy dostać tam praktycznie wszystko.

Jest możliwość także zamawiania przedmiotów z zagranicy. W Internecie odbywają się także różne aukcje, gdzie ludzie mogą wylicytować to co akurat chcą mieć. Odbywa się także licytacja samochodów, czy części do nich.

Bankowość elektroniczna

Różne konta, w przeróżnych bankach dają nam wiele możliwości, które możemy dopasować odpowiednio do naszych potrzeb i wybrać produkt, który najlepiej zaspokoi nasze oczekiwania i potrzeby. Bankowość elektroniczna coraz bardziej się rozwija i zwykłe przelewy przez internet to tylko wierzchołek góry lodowej możliwości jakie dają nam konta, do którym posiadamy dostęp drogą internetową. Takie rachunki posiadają najczęściej możliwość zlecenia stałego, co daje nam bezstresowe opłacanie naszych comiesięcznych obciążeń, bez stresu, że o czymś zapomnimy lub zapłacimy za późno. Możemy również śledzić historię naszych wpływów, ustawić sobie powiadomienia sms-owe o wpływach na nasze konto, składać wnioski kredytowe, wykupić sobie ubezpieczenie czy inwestować w różne fundusze i kupować akcje na giełdzie.

Oczywiście konta dla firm są o wiele bardziej rozbudowane i oferują dużo więcej skomplikowanych możliwości. Jednak największą zaletą kont internetowych jest fakt szybkiego wysyłania przelewów o każdej porze dnia i nocy na dowolny rachunek w kraju jak i za granicą.

nauka i biznes tematy ekonom przetargi szansa dla biznesu zalozenie firmy z przyjacielem jak wybrac konto osobiste w biznesie licza sie negocjacje import czyli poszukiwanie nowych produktow d 2 tematy ekonom d 2 pierwsze kroki z wlasna firma nie boj sie o swoj kredyt ekonomia panstwa darmowe czy platne konto bankowe banki w sluzbie ekonomii d 3 tematy ekonom d 3 skomplikowany swiat biznesu domowy budzet dzialy ekonomii wlasny sklep internetowy uslugi biur rachunkowych i doradcow ekonomicznych d 4 tematy ekonom d 4 kredyt samochodowy spolki wlasny biznes kupno spolek przeobrazenia spolek d 5 tematy ekonom d 5 forma spolki handel spolkami sprzedam kupie spolke sprzedaz przez internet bankowosc elektroniczna d 6 tematy ekonom d 6 dobra znajomosc matematyki serwisy aukcyjne bankomaty i terminale kredyty a dzisiejsze czasy kredyt gotowkowy czy dobry pomysl d 7 tematy ekonom d 7 kredyty a internet wyscig bankow kredyty hipoteczne oprocentowanie chwiejna sprawa porownaj oferty d 8 tematy ekonom d 8 bik doradca bankowy pomoze kredyt na samochod kredyt dla pracownikow ze sluzby zdrowia chwilowki d 9 tematy ekonom d 9 pozyczki prywatne provident kredyt konsolidacyjny kredyt rodzina na swoim kredyty refinansowe d 10 tematy ekonom d 10 kredyty odnawialne pozyczki spolecznosciowe kredyty dla firm postep techniczny kryzys w gospodarce d 11 tematy ekonom d 11 kredyt na firme rozne internetowe biznesy ekonomiczne kierunki studiow biznes i przedsiebiorczosc handel online d 12 tematy ekonom d 12 czym warto handlowac handlujemy w sieci ksiegowosc w firmie wcale nie taka trudna miedzynarodowe fast foody gdy prowadzisz wlasna dzialalnosc d 13 tematy ekonom d 13 franczyza czyli szukamy partnera biznesowego wspolnik w biznesie swiatowy biznes a mowily jaskolki czym warto handlowac w internecie d 14 tematy ekonom d 14 postaw na fachowe biuro rachunkowe konto oszczedzajace dysponowanie pieniedzmi konto w banku dysponowanie finansami d 15 tematy ekonom d 15 finanse rodziny ile miesiecy odlozyc jak dbac o wlasny budzet ile kosztuje promocja w biznesie promocja w biznesie d 16 tematy ekonom d 16 etyka w biznesie teoria a biznes praca w polskich firmach obciazenia biznesu w polsce srodki z unii na start d 17 tematy ekonom d 17 pierwszy biznes ze wsparciem uniwersalny biznes pierwszy biznes sprawdz czy jestes dobrym inwestorem jak zarzadzac domowym budzetem d 18 tematy ekonom d 18 ksiazki pomocne w kwestiach finansowych slow kilka o kryzysie dzisiaj trzeba miec leb do finansow zrozumienie gospodarki da ci duzo pieniedzy ekonomia stanowi podstawe udanego biznesu d 19 tematy ekonom d 19 biznes na trudne czasy spirala wzrostu kredyt na dom kiedy najlepiej rozpoczac prowadzenie wlasnej dzialalnosci dlaczego ziemia sie oplaca d 20 tematy ekonom d 20 jak w mily sposob mnozyc swoje pieniadze biuro rachunkowe zarabianie w sieci sposoby zarabiania w internecie firma w internecie