Szukaj
Ankieta - akcje spółek

  Jakie akcje z WIG20 posiadasz?

  • BZ WBK
  • ENEA
  • LOTOS
  • ORANGE
  • TAURON

  Zobacz wyniki

  Terminem finanse określamy proces gromadzenia, rozporządzania i wydawania pieniędzy. Co ciekawe, tym jednym terminem określimy zarówno kieszonkowe nastolatka jak i budżet całego państwa. Finanse dzielimy na przedmiotowe i podmiotowe. W przypadku finansów podmiotowych możemy wyróżnić finanse publiczne, finanse banków, przedsiębiorstw i ubezpieczeń, a także finanse gospodarstw domowych. Skupmy się na finansach publicznych oraz na finansach gospodarstw domowych. Finanse publiczne to wszystkie zgromadzone środki publiczne. Odpowiada za nie odpowiednie ministerstwo, jednak to jak zostaną one użyte leży także w gestii samorządów terytorialnych. Mogą one dowolnie rozporządzać zgromadzonymi środkami. Co ciekawe do podmiotów tworzących sektor finansów publicznych należą także ZUS, KRUS oraz NFZ czy PAN. Osoby odpowiedzialne za finanse publiczne zarządzają także długiem publicznych, a także zajmują się pożyczkami zaciągniętymi przez państwo. Jak widać wiele instytucji zajmuje się finansami publicznymi, natomiast równie ważny jest budżet domowy. Finanse gospodarstw domowych, zarządzane są przeważnie przez jedną osobę, choć ważne decyzje podejmowane są przez oboje małżonków. Należy wiedzieć, że finanse gospodarstwa domowego są tak samo ważne jak cały budżet państwa, ponieważ to od budżetu podstawowej komórki społecznej, zależy funkcjonowanie całego państwa. Część finansów gospodarstwa domowego, zostaje przekazana do ZUS na przyszłą emeryturę, następna część stanowi podatek dochodowy. Ostatnia część to pieniądze, które realnie trafiają do każdego pracownika w Polsce. www.mmgold.pl

Biznes na trudne czasy

Znalezienie swojego miejsca na rynku nie jest zadaniem łatwym. Nie każdy z nas wie o tym jak dopasować się do konkretnych działań i w jaki sposób pozyskiwać szanse na lepszą przyszłość biznesową. Walka o to co najlepsze jest działaniem jak najbardziej naturalnym, takim na jakie każdy z nas prędzej czy później powinien się decydować. W dzisiejszych czasach nie będzie nam łatwo znaleźć takich rozwiązań jakie staną się dla nas punktem wyjścia do wdrażania realnych zmian w naszym otoczeniu. Dlatego właśnie każdy z nas powinien walczyć o to co dla niego ważne, niezależnie od tego jaka sytuacja ma go dotknąć. Jak się okazuje innowacyjne rozwiązania bardzo dobrze sprawdzają w naszym otoczeniu. Biznes jest bardzo trudnym sposobem pozyskiwania dodatkowych środków na życie, nie zawsze jest łatwo zarobić odpowiednio dużą kwotę – taką jaka pozwoli nam żyć na odpowiednim poziomie i nie martwić się niczym związanym z pokryciem choćby naszych codziennych wydatków. Firmowe finanse są tym czego na pewno należy pilnować. Jest to bowiem jedyny sposób na realizowanie swoich działań w sposób bezpieczny.

Spirala wzrostu

Czy czeka nas jeszcze spirala wzrostu, która miała miejsce, chociażby po II Wojnie Światowej. Bardzo trudno rozpatrywać tą kwestię. Ogólnie świat obecnie znajduje się w stanie gospodarczej stabilizacji, chociaż niektóre działania podejmowane przez wiele państw nie napawają optymizmem co do kolejnych wydarzeń. Przyszłość gospodarki światowej jest bardziej niż niepewna, a najlepsi nawet analitycy nie odważą się dać jakiejś konkretniejszej prognozy. W każdym razie warto obserwować rozwój wypadków, ponieważ gdzieś za nimi ukrywa się zawsze okazja inwestycyjna. Pojawia się ona najczęściej w najmniej spodziewanym momencie i wywołuje natychmiastowe poruszenie w środowisku inwestorów. Panująca na rynkach niepewność jeszcze wzmaga ten proces powodując wiele szeroko idących konsekwencji gospodarczych. Temat jest naprawdę poważny i jego studiowanie najprawdopodobniej w przyszłości dla przedsiębiorczych osób zagwarantuje stan niezależności finansowej. Ludzie, którzy mają głowę na karku powinni z niepewności wydobywać te nieokreślone niuanse i analizować je do granic możliwości, ponieważ to w nich ukryta jest moc rynku finansowego i szansa na rozbudzenie spirali wzrostu.

Kredyt na dom

Z pewnością bardzo wiele osób marzy o tym by mieć swój własny dom, dlatego też gdy już pojawi się możliwość zakupienia działki to należny z tego skorzystać. Możemy być pewni, że właśnie takie rozwiązanie jest korzystne, ponieważ to właśnie ono sprawi, że w przeszłości będziemy mogli na tym zyskać. Otóż działka jest taką inwestycją która wraz z biegiem czasu będzie zyskała na swojej wartości. Dlatego też jeśli mamy więcej pieniędzy to śmiało możemy zainwestować właśnie w działki. Oczywiście często dzieje się tak, że zechcemy w pewnym czasie zacząć budowę własnego domu oczywiście zawsze można sprzedać działkę by mieć pieniądze właśnie na ten cel, jednak znacznie częściej ludzie biorą kredyt by postawić dom. Wiadomo, że kredyt będziemy musieli spłacać, a bardzo często gdy już sprzedamy działkę to będziemy mogli to właśnie uczynić. Kredyt na dom to swego rodzaju inwestycja w przyszłość która może nam się opłacić bądź też to właśnie przez nią możemy utracić zdolność kredytową. Dlatego też musimy to naprawdę porządnie przemyśleć poważnie się nad tym zastanowić.

Kiedy najlepiej rozpocząć prowadzenie własnej działalności

Polska nie jest już krajem, który szczęśliwie bronił się przed kryzysem gospodarczym. Coraz częściej również i tu mówi się o zaciskaniu pasa, ceny idą ciągle w górę, coraz trudniej jest też znaleźć dobrą pracę. Pracodawcy częściej już raczej tną etaty i masowo zwalniają pracowników zamiast ich zatrudniać. W zdecydowanie najgorszej sytuacji są absolwenci i różni kandydaci bez doświadczenia. Zazwyczaj nie mogą liczyć na zatrudnienie, zadowolić muszą się umowami śmieciowymi lub działać w szarej strefie. Zamiast tego wiele osób decyduje się na założenie własnej działalności. Gra jest warta świeczki, ponieważ każdy nowy przedsiębiorca może zazwyczaj na początki liczyć na atrakcyjne ulgi, starać się też może o dofinansowanie. Żeby jednak z powodzeniem zacząć prowadzić własną działalność, na początek potrzebny jest przede wszystkim dobry pomysł, który się sprzeda. W dalszej kolejności zaplanować trzeba koszty, inwestycje, stworzyć profesjonalny biznesplan. Szacuje się, że przedsiębiorstwo zaczyna przynosić oczekiwanie średnio po pięciu latach od rozpoczęcia działalności.

Dlaczego ziemia się opłaca

Inwestowanie to pojęcie względne, ponieważ każdy może inwestować, a niekoniecznie jest świadomy tego, że inwestuje. Jednak pomijając szczegóły znaczenia tego słowa, zastanówmy się jak rozmnożyć nasze pieniądze. Albo przynajmniej sprawić, żeby ich realna wartość była stałą. Biorąc pod uwagę to co się dzieje na światowych rynkach może robić inwestycje w grunty, ponieważ dzięki temu za kilkanaście lat będziemy mieć taką samą wartość jak teraz.

Oczywiście chodzi nam o moc pieniądza, którą najłatwiej wyrazić za pomocą historii. Jeżeli w czasach poprzedniego systemu dostaliśmy sto dolarów to spokojnie starczyło nam na wybudowanie domu. w dzisiejszym świecie sto dolarów ledwo starczy na wytrzymanie przez tydzień, a przecież waluta jako waluta jest ciągle taka sama. Zmieniła się tylko moc pieniądza. Ale wracając do mocy pieniądza, jeżeli kupilibyśmy w poprzednim systemie ziemi za sto dolarów, a dzisiaj byśmy ją sprzedali, to zarobimy teoretycznie kilkaset procent, a prawda jest taka, że po prostu mamy do samo, tylko w innej walucie.

Można powiedzieć, że inwestycje w grunty to dobry sposób na kryzys, ponieważ mało stracimy, a z czasem możemy nawet nieźle zarobić, jednak powinnyśmy wiedzieć, że ceny gruntu również są zależne od sytuacji na rynku.

Warto również się zastanowić, czy będziemy zainteresowani inwestowaniem tylko w grunty, ponieważ nieruchomości powoli idą w dół, a co za tym idzie możemy sobie wykupić kilka mieszkań, dzięki czemu na pewno za jakiś czas coś zarobimy, oczywiście jeżeli tylko wykupimy dobre mieszkania.

nauka i biznes tematy ekonom przetargi szansa dla biznesu zalozenie firmy z przyjacielem jak wybrac konto osobiste w biznesie licza sie negocjacje import czyli poszukiwanie nowych produktow d 2 tematy ekonom d 2 pierwsze kroki z wlasna firma nie boj sie o swoj kredyt ekonomia panstwa darmowe czy platne konto bankowe banki w sluzbie ekonomii d 3 tematy ekonom d 3 skomplikowany swiat biznesu domowy budzet dzialy ekonomii wlasny sklep internetowy uslugi biur rachunkowych i doradcow ekonomicznych d 4 tematy ekonom d 4 kredyt samochodowy spolki wlasny biznes kupno spolek przeobrazenia spolek d 5 tematy ekonom d 5 forma spolki handel spolkami sprzedam kupie spolke sprzedaz przez internet bankowosc elektroniczna d 6 tematy ekonom d 6 dobra znajomosc matematyki serwisy aukcyjne bankomaty i terminale kredyty a dzisiejsze czasy kredyt gotowkowy czy dobry pomysl d 7 tematy ekonom d 7 kredyty a internet wyscig bankow kredyty hipoteczne oprocentowanie chwiejna sprawa porownaj oferty d 8 tematy ekonom d 8 bik doradca bankowy pomoze kredyt na samochod kredyt dla pracownikow ze sluzby zdrowia chwilowki d 9 tematy ekonom d 9 pozyczki prywatne provident kredyt konsolidacyjny kredyt rodzina na swoim kredyty refinansowe d 10 tematy ekonom d 10 kredyty odnawialne pozyczki spolecznosciowe kredyty dla firm postep techniczny kryzys w gospodarce d 11 tematy ekonom d 11 kredyt na firme rozne internetowe biznesy ekonomiczne kierunki studiow biznes i przedsiebiorczosc handel online d 12 tematy ekonom d 12 czym warto handlowac handlujemy w sieci ksiegowosc w firmie wcale nie taka trudna miedzynarodowe fast foody gdy prowadzisz wlasna dzialalnosc d 13 tematy ekonom d 13 franczyza czyli szukamy partnera biznesowego wspolnik w biznesie swiatowy biznes a mowily jaskolki czym warto handlowac w internecie d 14 tematy ekonom d 14 postaw na fachowe biuro rachunkowe konto oszczedzajace dysponowanie pieniedzmi konto w banku dysponowanie finansami d 15 tematy ekonom d 15 finanse rodziny ile miesiecy odlozyc jak dbac o wlasny budzet ile kosztuje promocja w biznesie promocja w biznesie d 16 tematy ekonom d 16 etyka w biznesie teoria a biznes praca w polskich firmach obciazenia biznesu w polsce srodki z unii na start d 17 tematy ekonom d 17 pierwszy biznes ze wsparciem uniwersalny biznes pierwszy biznes sprawdz czy jestes dobrym inwestorem jak zarzadzac domowym budzetem d 18 tematy ekonom d 18 ksiazki pomocne w kwestiach finansowych slow kilka o kryzysie dzisiaj trzeba miec leb do finansow zrozumienie gospodarki da ci duzo pieniedzy ekonomia stanowi podstawe udanego biznesu d 19 tematy ekonom d 19 biznes na trudne czasy spirala wzrostu kredyt na dom kiedy najlepiej rozpoczac prowadzenie wlasnej dzialalnosci dlaczego ziemia sie oplaca d 20 tematy ekonom d 20 jak w mily sposob mnozyc swoje pieniadze biuro rachunkowe zarabianie w sieci sposoby zarabiania w internecie firma w internecie